Kına Organizasyonu

kına organizasyonu, kına gecesi malzemeleri, kına kaftanı, kına mekanları, hint kına gecesi konsepti, osmanlı kına gecesi konsepti, evde kına gecesi,

KINA ORGANİZASYONU

Kına gecesi organizasyonu gerçekleştirmeyi düşünüyorsunuz ve nereden başlayacağınız ile alakalı bir fikriniz yok ise okumaya devam edin.

Hayatınızın en mühim ve özel günlerinden biri olan kına gecenizi düzenleme adımına geldiyseniz, şuandan tatlı bir telaşa kapılmışsınız demektir. Kına organizasyonu nasıl organize edilir, nerede yapılır, ne tarz bir elbise giyilir, hangi kına malzemeleri alınmalı, misafirlerinize nasıl bir armağan verilmeli gibi fazlası soru kafanızı kurcalarken, Alışkan Organizasyon olarak bu tatlı telaşınıza rehberlik edecek bir makale hazırlamaya çalıştık.

Her gelin adayının hayalinde görkemli bir düğün ve de düğünün daha evvel yapılacak görkemli bir kına organizasyonu eğlencesi yatar. Gelinin bütün kız arkadaşlarının ve kadın akrabalarının eğleneceği ve geleneksel olan bütün unsurları sahibi olan bir gece hazırlanması çok mühimdir. Daha evvelceden gelinin baba evinde oluşturulan kına geceleri eğlenceleri, bundan sonra dışarıda daha büyük gösterişli mekanlarda ve ideal konseptlerde tercih edilmektedir. Tabii bu tip gecelerde hazırlanacak özel ayrıntılarda bulunmak çok önemlidir

Sevincin ve hüznün bir arada yaşandığı kına gecelerinin tarihi, gerçekte çok eski senelere dayanıyor. Eskiden kına geceleri değişik ritüellerle kutlanırdı; şimdilerde ise daha çok gelin adaylarının arkadaşlarıyla toplanıp bir araya gelerek kutladığı bekarlığa veda partilerine benziyor. Çeyiziyle, kınasıyla fazlası ayrıntıyın düşünüldüğü düğün törenleri; fazlası kültürün en mühim parçalarından biri. Kına geceleri işte bu sürecin olmazsa olmazları arasında yer alıyor.

İslam tarihinin en köklü adetlerinden ve geleneklerinden biri olan Kına geceleri, çarşambayı perşembeye bağlayan geceleri yapılarak gelinin baba ocağındaki son gecesi kutlanır.

Gelinin ailesine has olan bu gece kadınlara mahsus olmakla beraber umumiyetle Anadolu’nun dört bir yanısıra sürdürülerek yapılır. Köy, kasaba ve kentlerde oluşturulan Kına gecelerine genel bir bakış açısıyla baktığımızda fazlası özelliklerinin birbiriyle aynı olduğunu görebiliriz. Yalnız birtakım yörelerin kendisine mahsus değişik ilavetenlıkları da mevcuttur. Kına gecelerinde sesi güzel olan ve mutlu bir evlilik yaşamı yaşamış bir kadına gelinle alakalı maniler söyletilerek, Tef çaldırtılır.

Bu kalıplaşmış bir adet olmakla beraber gecenin keyifli geçmesi amacıyla yapılır. Hem de yörelere has türküler eşliğinde devam eden gece de oğlan doğrulusunda getirilen Kına, karılarak Kına tepsisi içersinde üstünde mumla gelinin başında çevrilir.  Çalgı çengi devam eder iken gelin kızın avucuna ve parmak uçlarına kına yakılır. Bazı yörelerde damadın eline de kına yakılır. Yalnız geleneklerimiz gereği erkeğin eline bütün olarak kına koymak dinimizce ideal görünmez. Bu sebeple damadın eline yüksük, sıvama, kedi pençesi, kuş gözü gibi küçük parçalar durumunda kına sürülür. Yöresel türküler söylenmeye devam edilirken bunlara verdiği ad ise Kına Havasıdır. Bu türkülerin bünyesinde geline, kaynanaya, görümceye ve eltiye atıfta bulunulur. Bu ve buna benzer tarzlar da maniler ve türkülerdir.

Gelinin Baba Evinde ki Son Günü Olan Kına Gecesi, Geçmişten Bu Güne değin Değerini Korumaktadır. Bizler De Geleneklerimizde Yer Alan Bu özel Geceyi Samimi, Güler Yüzlü Ekibimizle birlikte Unutulmaz Kılıyoruz. Kına Gecelerinizi Modern Bir Tarza göre  Uygulayarak Sizlere Hizmet Veriyoruz. Kültürel Değerlerimizin belki de  en Önemli Özelliklerinden Birini Temsil Eden Kına Geceleri, İnsan Hayatında Önemli olduğu gibi Sosyal Olayların da Başında Gelir. Anadolu Kültüründe ; Hem Sağlık, Hem Güzellik Hem de Törensel Açıdan çok Özel ve güzel Bir Yeri Olan Kına ; Dede Korkut Hikayelerinde ki anlatılar da da Yerini Bulmuştur.

Evlilik arifesinde olan ve yakın vakitte güzel bir kına gecesi gerçeklştirmeyi planlayan çiftlerin en çok aradığı şeylerden biri de kına organizasyon şirketleridir. Bu hususta gerektiğince tedirgin olunması daha evvelce gidilen ve tanık olunan kına gecesi organizasyonlarından kaynaklanmaktadır. Genelde kına gecesi organizasyonu salona dâhil olur ve gerektiğince kötü neticelere namacıyla olabilmektedir. Bu amaçla de fazlası çift organizasyonlarını kendileri yaptırmak isterler.

Kına Gecelerinizi Kendi Düğünümüz Gibi Benimseyip Kınanın Bitimine Kadar Hizmet Veriyoruz.
Artık Gelinler kesinlikle Strese Girmesin… Artık Kına Geceleriniz Profesyonel Ellerde. Anadolu Kına Organizasyon Sizlerin Yerine Her Ayrıntıyı Düşünüyor. Sizlere Sadece Kına Gecenizde Eğlenmek Ve Kına Gecenizin Tadını Çikarmak Kalıyor.

Kına gecelerinde ilaveten birtakım malzemeler olmadan kına gecesi tam manasıyla sonuçlanmış olmaz. Peki nedir bu Kına malzemeleri?

Kına Gecesi Malzemeleri

kına organizasyonu, kına gecesi malzemeleri, kına kaftanı, kına mekanları, hint kına gecesi konsepti, osmanlı kına gecesi konsepti, evde kına gecesi,

KINA

• Kına tepsisi
• Kına sepeti
• Çerez kesesi
• Kına Yüz örtüsü
• Kına Mumu
• Kına Testisi
• Tef

Kına Kaftanı

kına organizasyonu, kına gecesi malzemeleri, kına kaftanı, kına mekanları, hint kına gecesi konsepti, osmanlı kına gecesi konsepti, evde kına gecesi,

KINA KAFTANI

Kaftan, ayak ucuna kadar uzanan, astarsız olarak dikilen kına amacıyla elbise çeşitlerindendir. Astar yerine kullanılan kaftanın amacıyla elbise giyilir. Bu elbise genelde kına gecesinin gelişen saatlerinde, kaftan eksiltildikten sonra, gelinin üstünde kalacak olan abiye kıyafettir. Günümüzde biraz farklılaşsa da, kaftanın kollarında ve ön doğrultusunda şeritler durumunda altın renkli süslemeler bulunur.

Kaftan, Osmanlı zamanında, Sultanlar, cariyeler doğrulusunda giyiliyordu. Fakat bugünümüzde gelinler, kına gecelerinde kadife kalın kumaşı ve altın renkli işlemeleriyle elbiseye bambaşka bir ebat katmıştır.

Kına Tahtı

kına organizasyonu, kına gecesi malzemeleri, kına kaftanı, kına mekanları, hint kına gecesi konsepti, osmanlı kına gecesi konsepti, evde kına gecesi,

KINA TAHTI

Kına tahtı ; geçmişten bu yana kına gecelerinde gelinin kına yakılırken oturduğu ihtişamlı ve görsel yönden büyüleyici çağdaş tahta imalatlarıdır. Kına gecelerinin vazgeçilmezi olan bu ürünün geçmişine bakılırsa adetlerimiz üstüne çok çok eskilere dayanmaktadır.Gelin adayının arkadaşları ve bayan çevrisinin en çok değer verilen kına tahtı renkleri bakımından da gelin adayının giyeceği elbiseyle uyumlu olmasına ilgi edilmelidir.

Kına tahtı amacıyla çiçekli, kubbeli, tüllerle süslü, özel taşlarla boncuklarla döşenmiş, değişik renklerde ve şekillerde tasarımlar bulunur, fakat mühim olan kına gecesi amacıyla gelin doğrulusunda seçilen konsept ve gelinin giyeceği kıyafete ideal olarak hazırlanmasıdır.

Kına tahtı modelleri ;kafes,şato,ferforje,klasik,sarmaşık,yelpaze vs gibi sayılamayacak kadar çok kına tahtı modeli vardır. Kına organizasyonlarının olmazsa olmazı kına tahtı evli çiftlerin en çok değer verilen organizasyon ekipmanıdır. Gelin adayının giydiği elbiseye o elbisenin rengine uyumlu olması öneme alıncak en mühim detaydır.

Kına Mekanları

Kına geceniz amacıyla seçeceğiniz mekanı saptamak amacıyla, düğün tarihiniz belli olduktan sonra düğün salonu amacıyla tetkik yapar iken kına bölgeleri ile ilgili da bilgi almanız yararlı olacaktır. Eğer bir yaz düğünü planlıyorsanız kına gecesi organizasyonu amacıyla de kır düğünü bölgeleri tercih edilebilir. Fakat biraz daha bekarlığa veda partisi konseptinde ve yakın çevrenizle geçireceğiniz bir kına gecesi fikriniz varsa teknede kına organizasyon fikrini değerlendirmek isteyebilirsiniz.

Unutulmaz bir kına gecesi geçirmek amacıyla karar vermeniz gereken en mühim husus ise kına gecenizi yapacağınız mekândır. Eskiden kına gecelerine yalnızca yakın aile fertleri katıldığından daha çok kız evinde yapılırdı. Ama bundan sonra kına gecesi bir bekarlığa veda olarak düşünülüyor ve bunun amacıyla de daha detaylı organizasyonlar planlanıyor. Eğer siz de bu tür bir şey gerçekleştirme istiyorsanız, sayınıza uygun, ferah ve şık bir kına gecesi salonu tercih etmelisiniz. Hem de kına gecesi mekânının size ve davetlilerinize sunmuş olduğu imkânlar; ikramlar gibi hususlarda da kesinlikle bilgi sahibi olmalısınız. Çünkü belirlediğiniz kına gecesi mekânı; size salon süslemeleri, kına malzemeleri gibi basitlikler vererek bütün yükü üzerinizden alabilir. Bu sayede size de yalnızca gecenin keyfini çıkarmak kalır!

Kına Gecesi Konseptleri

Kültürümüzün en mühim geleneklerinden birisi de kına geceleridir. Ancak son senelerde bu özel geceye organizasyon firmalarının el atmasıyla beraber, geleneksel kına geceleri çok değişik bir ebat kazandı. Artık kına gecesi konusu ile ilgili tek bir seçeneğiniz yok; aksine sınırsız seçeneğe sahipsiniz. Dolayısıyla da kına gecesi gerçekleştirme istemeyenlerin dahi hoşuna gidecek değişiklıkta kına gecesi konseptleri bulunuyor. Bu durum, gelinlerin karar verme sürecini zorlaştırsa da, tekrar de konuklarınızın aklında harika anılar bırakmak ve unutulmaz bir gece yaşam sürdürmek amacıyla son derece anlamlı.

Günümüzde kına organizasyonları birbirinden değişik konsept ve temalarla karşımıza çıkıyor. Kına gecesi konseptleri o kadar değişik çeşitlerle karşımıza çıkıyor ki gelin adayları seçim gerçekleştirmeta zorlanıyor. En güzel kına gecesi düşüncelerini yaşama geçirmek isteyen gelinleri hummalı bir çalışma bekliyor. Ancak bundan evvelce kına gecesi ilişkisine karar vermek gerekiyor. Alışkan Organizasyon ailesi olarak sizin için en güzel kına gecesi konseptlerini ve düşünce önerilerini derledik. Bu birbirinden keyifli kına gecesi düşünceleri neler mi? Gelin beraber inceleyelim.

Hint Kına Gecesi Konsepti

Eğer siz de bol dans edilecek bir kına gecesi hayal ediyorsanız, bu keyifli konsept tam size göre demektir. Rengarenk Hintli giysilerin giyileceği gecede, kınaya katılanlara ve geline Hint motiflerinden meydana gelen Hint kınası dövmeler yapılır.

Bollywood filmlerinde gördüğümüz uyumlu danslar, keyifli figürler ve ritm Hint temalı kına gecelerinden bir an olsun eksik olmuyor.

Osmanlı Konseptli Kına Gecesi

Etrafınızda cariyelerin olduğu ve sizin bir tahtta oturduğunuz bir kına gecesine ne dersiniz? Cariyeler sizin içi tef çalarken siz kına gecesinin tadını çıkaracaksınız.
Misafirlerin karşılanması bile Osmanlı tipine yaraşır şekilde olurken aynı vakitte mekan süslemesi de dikkatli bir şekilde incelenerek ayarlanmaktadır.

Salon dekorunda kesinlikle uzun gelin yolları ve minderler ile bezenmiş bir taht olmalı. Siz zümrüt, yakut ya da safir tacınız ile tahtta otururken size eşlik edecek nedimeler yalın ve şık kıyafetleri ile temanızı destekleyebilirler.

Hamamda Kına Gecesi

Neşeli hamam havasını kına gecene taşımaya ne dersiniz? Cevabınız “Evet!” ise hamam kınası tam size göre. Hamamda kına genelde iki aşamadan oluşur. Öncelik ile gelin hamamı yapılır ve ardından ise hamamın soğukluk bölümünde şarkılar, danslar, oyunlar ve ikramlar ile birlikte kına gecesi gerçekleştirilir.

Eğer misafirleriniz için daha değişik br atmosferde ağırlamak istyorsanız kına gecenizi hamamda yapabilirsiniz. Hamamda oluşturulan kına gecelernde ilk yapılacak hamamın sıcak bölümüne gelin hamamı yapılır. Daha sonra hamamın soğuk seksiyonuna geçilir ve burada eğlenilir. Gelen misafirlere hediye olarak sabun, kese ve peştamalden oluşan br hediye paketi verilir.

Hamamda kına gecesi organizasyonunuzda mekan yetkilileri ile görüşerek dekorasyon ve süsleme ayrıntılarını planlayabilirsiniz. Geleneksel kına gecesi konseptlerimizden olan hamamda kına gecesinde isminize özel bornoz ya da kırmızı peştamal kullanabilirsiniz. İkramlık olaraksa bünyenizi çok çok yormayacak yiyecekler tüketmenizi tavsiye ediyoruz.

Evde Kına Gecesi

Samimi bir kına organizasyonu düzenlemek isteyen gelin adayları evde kına gecesi konseptlerini sık sık tercih ediyor. Organizasyonlarınız da kişi sayısı çok olmayacaksa eğer evde kına gecesi süslemelerinde yaratıcı fikirlerinizi sergileyebilirsiniz.

Evde kına gecesi fikirleri ile istediğiniz gibi süsleyebildiğiniz evinize bütün dostlarınızı çağrabilir, felekten bir gece çalabilirsiniz. Aklınıza gelebilecek bütün detayları kusursuz bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Hem de unutmayın, kına gecesi amacıyla yalnızca yakın arkadaşlarınıza göndereceğiniz keyifli ve değişik davetiyeler hazırlamak artık bundan sonra moda! Bu davetiyeleri bastırmadan da yalnızca dijital ortamlardan mail olarak gönderebilirsiniz.

 

Kına organizasyon şirketlerini aramaktan yoruldu iseniz ve organizasyon fiyatlarını yüksek buluyorsanız aliskanorganizasyon.com sitesini kesinlikle ziyaret edin.

Tüm bu hizmetlerin yanı sıra kına gecesi organizasyonlarının avantajlı fiyatlarından da yararlanabilirsiniz. Kına organizasyon fiyatları ile alakalı bilgi alabilmek amacıyla sitemiz ya da sosyal medya üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hayatınızın en özel gününü en özel bir şekilde sürdürmek istiyor ve gelecekte de aynı mutlulukla ve aynı heyecanla anmak istiyorsanız, kesinlikle Alışkan Organizasyon diyoruz. Sizlerin istekleri için her türlü imkânı seferber ediyor ve dillere destan bir kına gecesi sunuyoruz. Hem olanaklar ile hem de ideal kampanya seçenekleri ile kına organizasyon şirketleri İstanbul olarak sizi şımartmaya ve muhteşem bir kına gecesi hazırlamaya talibiz.

Farklı kına gecesi fikirleri her gelin adayının zevkine göre şekillenebilir. Kına gecesi konseptleri ne olursa olsun bütün kına organizasyonları eğlencenin ve dansın eksik olmadığı unutulmaz gecelere dönüşüyor. En güzel geleneklerimizden birisi olan kına geceleri her gelin adayı için hem eğlenceyi hem de hüznü aynı anda yaşatan organizasyonlar olarak öne çıkmaktadır. Kına gecesinin yapıldığı mekan ya da dekorasyonu nasıl olursa olsun mühim olan bu güzel duyguları bütün sevdiklerimizle paylaşmak.

Peki ya siz, nasıl bir kına gecesi konsepti düşünüyorsunuz?

Kına Gecesi Paketleri

 • 2 Kişi Kostümlü Nedime
 • Misafirlerin Karşılanması ve Lokum İkramı
 • Kına Tahtı, Cibinliği, Pufları ve Kırmızı Halısı
 • Gelin Hanımın Kaftanı ve Eldiveni
 • Nedimeler İle Davullar ve Tef Eşliğinde Kına Çıkışı
 • Gelin Duvağı
 • Kına Yakımı
 • Gelin Hanım ve Arkadaşlarının Bindallısı (5 Adet)
 • Kına Tepsisi ve Kına Sepeti
 • Yaş Kına (Gelin İçin)
 • Kuru Kına ( 100 Adet)
 • 10 Adet Tef
 • 10 Adet Halay Mendili
 • 10 Adet El Mumu
 • 10 Adet Kına Nedime Taçları
 • 4 Adet Volkan
 • 2 Adet Konfeti
 • Not: Fiyatlar yapılacak işin yerine, zamanına ve saatine göre değişiklik göstebilir. İsteğe göre paketler revize edilebilir.
 • 3 Kişi Kostümlü Nedime
 • Misafirlerin Karşılanması ve Lokum İkramı
 • Kına Tahtı, Cibinliği, Pufları ve Kırmızı Halısı
 • Gelin Hanımın Kaftanı ve Eldiveni
 • Nedimeler İle Davullar ve Tef Eşliğinde Kına Çıkışı
 • Gelin Duvağı
 • Damat Yeleği ve Fesi
 • Kına Yakımı
 • Gelin Hanım ve Arkadaşlarının Bindallısı (10 Adet)
 • Kına Tepsisi ve Kına Sepeti
 • Yaş Kına (Gelin İçin)
 • Kuru Kına ( 150 Adet)
 • 15 Adet Tef
 • 15 Adet Halay Mendili
 • 15 Adet El Mumu
 • 15 Adet Kına Nedime Taçları
 • 4 Adet Volkan
 • 4 Adet Konfeti
 • Not: Fiyatlar yapılacak işin yerine, zamanına ve saatine göre değişiklik göstebilir. İsteğe göre paketler revize edilebilir.
 • 4 Kişi Kostümlü Nedime
 • Misafirlerin Karşılanması ve Lokum İkramı
 • Kına Tahtı, Cibinliği, Pufları ve Kırmızı Halısı
 • Gelin Hanımın Kaftanı ve Eldiveni
 • Nedimeler İle Davullar ve Tef Eşliğinde Kına Çıkışı
 • Gelin Duvağı
 • Damat Yeleği ve Fesi
 • Kına Yakımı
 • Gelin Hanım ve Arkadaşlarının Bindallısı (15 Adet)
 • Kına Tepsisi ve Kına Sepeti
 • Yaş Kına (Gelin İçin)
 • Kuru Kına ( 200 Adet)
 • Rengarenk Kemer
 • Kar Spreyi
 • 20 Adet Tef
 • 20 Adet Halay Mendili
 • 20 Adet El Mumu
 • 20 Adet Kına Nedime Taçları
 • 8 Adet Volkan
 • 6 Adet Konfeti
 • Not: Fiyatlar yapılacak işin yerine, zamanına ve saatine göre değişiklik göstebilir. İsteğe göre paketler revize edilebilir.
 • 4 Kişi Kostümlü Nedime
 • Misafirlerin Karşılanması ve Lokum İkramı
 • Kına Tahtı, Cibinliği, Pufları ve Kırmızı Halısı
 • Gelin Hanımın Kaftanı ve Eldiveni
 • Nedimeler İle Davullar ve Tef Eşliğinde Kına Çıkışı
 • Gelin Duvağı
 • Damat Yeleği ve Fesi
 • Kına Yakımı
 • Gelin Hanım ve Arkadaşlarının Bindallısı (20 Adet)
 • Kına Tepsisi ve Kına Sepeti
 • Yaş Kına (Gelin İçin)
 • Kuru Kına ( 300 Adet)
 • Rengarenk Kemer
 • Kar Spreyi
 • 30 Adet Tef
 • 30 Adet Halay Mendili
 • 30 Adet El Mumu
 • 30 Adet Kına Nedime Taçları
 • 10 Adet Volkan
 • 10 Adet Konfeti
 • Fotoğraf ve Video Çekimi
 • Karşılama Masası
 • Kareografi Show
 • Not: Fiyatlar yapılacak işin yerine, zamanına ve saatine göre değişiklik göstebilir. İsteğe göre paketler revize edilebilir.